V Karlíně, v původně průmyslové čtvrti, která přirozeně navazuje na centrum Prahy, viděl se svými tehdejšími partnery Sergem Borensteinem, Charlesem Butlerem a investorem Marcem Richem potenciál již v 90. letech. Příležitost proměnit ji v jednu z nejžádanějších lokalit dneška se ale nakonec naskytla sama v roce 2002, kdy Prahu zasáhly ničivé povodně. „Udělali jsme tam obří kus práce. Nejen na evropské, ale celosvětové poměry. Za krátkou dobu jsme v podstatě postavili úplně novou čtvrť,“ vypráví Milorad Mišković.
Společnost Karlin Group tam ovšem nezačínala od nuly. Naopak – pokud bylo možné původní zástavbu zachránit, postupovali developeři citlivě. Karlín tak spíše zvelebovali a modernizovali, než od základu měnili. Díky tomu si Karlín dodnes uchovává svůj původní ráz, který přitahuje jak nové rezidenty a firmy, tak obyvatele dalších čtvrtí i turisty.
„Přivezli jsme do Prahy nejlepší světové architekty a díky tomu nás do Karlína následovali další developeři. Projekty od nás kupoval Crestyl, AFI Europe, a jiní,“ vysvětluje. Na rychlý vývoj se začaly organicky nabalovat špičkové restaurace, skvělé obchody i kulturní podniky, nemluvě o občanské vybavenosti, jako jsou cyklostezky nebo lávka vedoucí přes Štvanici až do Holešovic. „Nechci, aby byl v Karlíně klid. Chci, aby tam byl život a každý si tam života řádně užíval.“
Ačkoliv Milorad Mišković opustil Karlin Group již před lety, do Karlína se nakonec přestěhoval s celou rodinou. A jméno jeho vlastní firmy – Karlin Port Real Estate – zcela vypovídá o jeho vztahu k této čtvrti. Nyní ho ale čeká jiný průkopnický projekt, tentokrát mimo hranice Karlína: proměnit secesní budovu Nádraží Vyšehrad z ruiny v rezidenční projekt, který zvýší hodnotu a šarm celé mikrolokality.
Vedle revitalizovaného historického objektu zde vzniknou dvě nové budovy. „Jako v Karlíně, i zde máme odvahu přinášet originální architekturu, experimentovat. Chceme navázat na genia loci a urbanismus hlavního města, ale chceme také provokovat. A to i tím, že tam jako první developer v Česku nabídneme mikrobyty ne k pronájmu, ale na prodej. Přinášíme tedy do Prahy to, co je dnes již běžné v takových metropolích, jako je Paříž nebo Londýn.“